Co je nového v psychologii

Zbyněk Vybíral

Víme toho o sobě díky všudypřítomné psychologii víc?

Slyšeli jste už, že hmotné statky se štěstím nesouvisejí? Nebo že děti, které mají ve čtyřech letech sebedisciplínu, budou v životě úspěšnější? Takhle jednoduše lze podle populární psychologie rozumět světu. Jak ale vypadají složitější příběhy?


Psychologové chtějí upevnit základy své disciplíny, které byly položené ve dvacátém století. A při tom zjišťují, že některé zažité teze již neplatí. Útlá a čtivá kniha přemýšlí nad tím, jak se v nových poznatcích psychologie orientovat bez zavádějících zjednodušení.

Co je nového v psychologii

Recenze

Rozhovor / Rádio Wave
Rozhovor / Psychologie.cz
Recenze / iLiteratura.cz
Recenze / Psychologie Dnes
Recenze / Psychológia a patopsychológia dieťaťa
Recenze / Čerstvá padesátka
Recenze / L-revue.cz
Reportáž / Slovenská televize
Ukázka / Psychologie.cz

ISBN 978-80-906751-0-0

2017, Praha: Nová beseda, 115 stran, flexovazba, 127 x 197 mm

Obsah • Ukázka z knihy
obsahnáhled
e-kniha
ebook z knihkupectví Kosmasebook z knihkupectví Martinus
Knihu doporučují

„Toto je malá kniha o velkých příbězích psychologie. A také nenápadný návod, jak v současné psychologii nezabloudit v obrovském množství zavádějících informací. Stejně jako může aktivní obrana učinit z cizorodých nečistot perly, může obrana proti nekriticky přijímaným polopravdám zhodnotit i psychologii. Účinnou obranou vědecké psychologie je kritickým myšlením tříbená vybíravost, jíž je Zbyněk Vybíral nejpovolanějším představitelem.“ Radvan Bahbouh, učitel psychologie, Katedra psychologie Univerzity Karlovy

„Kritické myšlení a reflektování vlastních motivů patří k profesionalitě obecně, a u psychologů obzvlášť. Zbyňku Vybíralovi patří velký dík za jeho nadhled, neúnavné upozorňování na problémy v interpretaci psychologických výzkumů a kladení etických i jiných otázek.“ Mgr. et Mgr. Pavla Koucká, psycholožka

Sdílejte
Facebook Twitter Google+ Goodreads Pinterest Tumblr
Co je nového v psychologii

Zbyněk Vybíral

Psycholog přednášející na katedře psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Vyučuje zejména v oblastech psychoterapie, kritické psychologie, základní i aplikované sociální psychologie a poradenské psychologie. Kriticky vystupuje proti porušování etického kodexu psychology a psychoterapeuty. Je členem Society for Psychotherapy Research. Kromě řady odborných titulů (Jak se stát dobrým psychoterapeutem, Současná psychoterapie, Psychologie komunikace) je také autorem prozaické knihy Nocleh na letišti Gatwick.

Foto © Karel Cudlín